Spēlēju. Dancoju. Dejoju.

Iļģi

Record Details

Released:
2017

2017. gada 14. maija vakarā postfolkloras grupa Iļģi kopā ar vairāk nekā tūkstoti dejotāju Arēnā priecēja skatītājus deju lielkoncertā Spēlēju. Dancoju. Dejoju. Ar šo uzvedumu grupa atzīmēja savu 35. dzimšanas dienu, un svinības turpinot sarūpēts arī jauns albums ar tādu pašu nosaukumu.
Jaunajā diskā iekļautas tās dziesmas, kas horeogrāfa Jāņa Purviņa vadībā tika izdejotas Arēnā, kā arī viens jauns skaņdarbs.

«Sauksim šo albumu par divpusēju izlasi. Tajā iekļauti 20 skaņdarbi. No vienas puses – mūzika, ko mēs spēlējam atkal un atkal nu jau 35 gadus, no otras – dejas, kas guvušas horeogrāfu un skatītāju atzinību un ko visu paaudžu dejotāji joprojām izpilda ar prieku. Līdz koncertam, kurā tiek izdejota Iļģu mūzika, ceļš ir bijis ilgs. Vispirms – mūzika, kas iedvesmo radīt dejas. Un te varam lepoties, ka esam latviešu grupa, kuras mūzika horeogrāfiju veidošanā izmantota visbiežāk – tuvu simtam. Taču precīzu skaitu nezinām, jo daudzas jaundejas tapušas tālumā, deju kopās, kas darbojas ārpus Latvijas, un bieži rezultātu neesam redzējuši. Vairākkārt esam aicināti radīt mūziku īpaši Deju svētkiem. Mūsu jaunākais veikums – mūzika vienai no četrām daļām Latvijas valsts simtgades Deju svētku deju lieluzvedumam Māras zeme. To pilnībā redzēsim 2018. gadā, taču šajā koncertā (un līdz ar to – albumā) skan viens no Iļģu 7 jaunradītajiem skaņdarbiem,» par jauno izlasi un koncertu pārdomās dalās Ilga Reizniece.

Grafisko dizainu izlasei veidojis Jānis Dripe, jun.

Izdevējs: Melodia MA
© IļģiIļģi un Melodia MA